jurbarkas herbasJURBARKO RAJONO KŪNO KULTŪROS IR SPORTO CENTRAS


Vytauto Didžiojo g. 35A, 
LT - 74128 Jurbarkas

Tel. / faks. (8 447) 72 536
El. paštas jurbarkosportas@gmail.com

Paskelbta: 2020-04-29

Jurbarko krašto žymus sportininkas Karolis Bauža

Tęsiame Jurbarko krašto sportininkų pasiekimų pristatymą ir trumpą interviu. Sporto šaka – dziudo.Karolis Bauža savo sportinį kelią pradėjęs pas trenerę Dianą Arlauskaitę, baigęs 10 klasių, iš Jurbarko išvyko treniruotis į Kauną. Nors būdamas vaikas K. Bauža nebuvo vertinamas kaip talentingas ir perspektyvus būsimas dziudo kovotojas, tačiau jo nuoseklus darbas ir užsispyrimas leido jam pasiekti olimpinių aukštumų. Sportininko medalių kolekcijoje randame ne tik Lietuvos LT čempionatuose, bet ir tarptautinio lygio varžybose iškovotų apdovanojimų. 2003 metais Europos jaunimo olimpiniame festivalyje Paryžiuje, Karolis iškovojo 3 vietą. 2009 metų balandį sportininkas Europos suaugusiųjų čempionate laimėjo bronzą bei tapo antruoju lietuviu nepriklausomos Lietuvos istorijoje pelniusiu apdovanojimą Europos čempionate. Tais pačias 2009 metais lapkritį Antalijoje Karolis iškovojo Europos iki 23 m. auksą. 2012 metais sportininkas dalyvavo Olimpinėse žaidynėse Londone, kur užėmė 9 vietą. 2013 metais K. Bauža Budapešte, vykusiame Europos čempionate pelnė bronzos medalį. Sportininkas yra daugkartinis Pasaulio taurės varžybų prizininkas, iškovojęs Europos taurę taip pat įvairiuose tarptautiniuose dziudo turnyruose pelnęs 1-3 vietas. Karolis nesustoja. Jis ruošiasi Europos čempionatui, kuris vyks 2020 m. lapkričio 8-10 d. Čekijoje Prahos mieste.

Taigi, Karolio atsakymai:
1. Kiek Jums buvo metų, kai atėjote į pirmąją dziudo treniruotę?
Į dziudo treniruotes atėjau būdamas 6 metų. Trenerė nenorėjo manęs tokio mažo priimti, tad atėjęs po kelių savaičių, pareiškiau, jog aš jau užaugau. Ir priėmė.
2. Kokių dar sporto šakų treniruotėse apsilankėte vaikystėje?
Jokių kitų treniruočių nelankiau, tik dziudo.
3. Koks sportininkas Jums buvo pavyzdys, kai susipažinote su dziudo?
Lygiavausi į Algimantą Merkevičių. Mano nuomone, patį geriausią dziudo sportininką Lietuvoje.
4. Gal pasidalinsite įsimintiniausiu Jūsų sportinės karjeros įvykiu?
Galėčiau turbūt ir knygą parašyti. Visokiausių įvykių buvo mano gyvenime, įvairiausių įspūdžių esu patyręs. Labiausiai įsimintinas būtų 2009 metais Europos suaugusiųjų čempionate iškovota bronza ir tais pačiais metais pelnytas čempiono vardas U-23 Europos čempionate kurio niekas nebuvo pelnęs ir iki šiol dar neturime tokį laimėjimą iškovojusio sportininko. Tokiais momentais, kai stovi ant aukščiausios apdovanojimų pakylos ir matai į viršų kylančią Lietuvos vėliavą bei skambantį tavo šalies himną, supranti, kad įdėtas darbas ir pastangos nenuėjo veltui.
5. Kokia sporto šaka Jums dar patinka ar domitės, o galbūt nepraleidžiate nei vienų varžybų?
Esu sporto fanatas. Domiuosi išties visomis sporto šakomis, tad vienos kažkokios iš jų išskirti tikrai negalėčiau.
6. Ir pabaigai: Ko palinkėtumėte Jurbarko rajono kūno kultūros ir sporto centro sportininkams šiuo neįprastu Lietuvoje laikotarpiu?
Sportininkams norėčiau perduoti, kad neliūdėtų dėl tokios neišvengiamai susiklosčiusios situacijos. Taip, sunku, kad negalime sportuoti tokiomis sąlygomis, kuriomis buvome įpratę, bet turim nenuleisti rankų ir judėti pirmyn ir tik nesustoti. Sportuoti namuose tikrai ne problema. Tai galima daryti, norint išlaikyti savo sportinę formą. O kad niekados nereikia tiek sporte tiek ir gyvenime nuleisti rankų tas tikrai tiesa, nes jei tikėsit, visus sunkumus įveiksit. Mano gyvenimo credo yra siekti užsibrėžto tikslo iki galo. Gyvenime dažnai juo naudojuosi.

Jurbarko rajono KKSC informacija

Žiūrėta: 599 kartai Atnaujinta: 2020-04-29