jurbarkas herbasJURBARKO RAJONO KŪNO KULTŪROS IR SPORTO CENTRAS


Vytauto Didžiojo g. 35A, 
LT - 74128 Jurbarkas

Tel. / faks. (8 447) 72 536
El. paštas jurbarkosportas@gmail.com

Paskelbta: 2020-04-29

Jurbarko krašto žymus sportininkas Arūnas Jurkšas

Tęsiame Jurbarko krašto sportininkų pasiekimų pristatymą ir trumpą interviu.
Arūnas Jurkšas. Sporto šaka – lengvoji atletika (šaka – ieties metimas). Arūnas Jurkšas Jurbarko rajono kūno kultūros ir sporto centre treniravosi pas trenerį Algirdą Genį. Septintoje klasėje, palaikomas ir skatinamas šeimos, Arūnas išvyko į Panevėžio internatinę sporto mokyklą, kurią ir pabaigė. Kad įstoti į sporto internatą, sportininkui reikėjo išlaikyti specialiuosius stojamuosius egzaminus, dar vadinamus normatyvais. Arūnas tuo metu treniravosi kaip sprinteris, tad teko įveikti sprinteriams nustatytą atstumą. Jurbarkiečio rezultatas nebuvo perspektyvus. Sutapo, jog tuo metu sporto internate pradėjo dirbti naujas lengvosios atletikos metimų rungties specialistas, tad Arūnui buvo pasiūlyta bandyti laimę čia. Rezultato nustatymui ir įvertinimui, sportininkai turėjo mesti lauko teniso kamuoliukus. Iš trijų bandymų Arūno dviejų mestų kamuoliukų teisėjai tiesiog nerado.

1990 m. aštuoniolikmetis A. Jurkšas Lietuvos lengvosios atletikos suaugusiųjų čempionate iškovojo bronzą. Nuo 1992 metų iki 2000 metų ieties metikas iš Jurbarko Lietuvos lengvosios atletikos čempionatuose neužleido čempiono pozicijų. Sportininkas atstovavo Lietuvą 1998 m. Budapešte (Vengrija) vykusiame Europos čempionate. Arūno ietis geriausiu metimu nuskriejo 77.37, o tai reiškė, kad pasiektas Lietuvos rekordas. 1999 m. Arūnas, dalyvaudamas pasaulio čempionate Sevilijoje (Ispanija) pagerino savo paties Lietuvos rekordą, ietį numetęs 79,56 m. 2000 m. liepą tarptautiniame ieties metikų festivalyje Suomijoje Arūnas Jurkšas septintą kartą pagerino Lietuvos rekordą – 82,24 m. Tai viršijo olimpinį “A“ normatyvą (82,00), ir sportininkas pateko į Lietuvos olimpinę rinktinę. A. Jurkšas dalyvavo 2000 m. vasaros olimpinėse žaidynėse Sidnėjuje (Australija). Ieties metikas yra tapęs įvairaus rango tiek nacionalinių tiek ir tarptautinių lengvosios atletikos varžybų laimėtoju ir prizininku. Arūnas Jurkšas neapleidęs ieties metimo šakos. Sportininkas turi ambicijų sudalyvauti Lietuvos lengvosios atletikos čempionate. Pasitraukus visą pasaulį apėmusiai pandemijai, tikimės išvysti Arūną ieties metimo sektoriuje.
Taigi, Arūno atsakymai:
1. Kiek Jums buvo metų, kai atėjote į pirmąją lengvosios atletikos treniruotę?
Kai buvau 4-oje klasėje į kūno kultūros pamoką atėjo treneris Algirdas Genys. Keletą vaikų jis pakvietė ateiti į lengvosios atletikos treniruotę. Kadangi aš tuo metu nebuvau kažkokių išskirtinių fizinių duomenų vaikas, tad į mane trenerio žvilgsnis nekrypo. Smalsumo pagautas, aš pats paklausiau trenerio, ar negalėčiau ir aš ateiti. Aišku, kad man buvo leista.
2. Kokių dar sporto šakų treniruotėse apsilankėte vaikystėje?
Šachmatus esu bandęs. Taip pat krepšinio treniruotėse buvau.
3. Koks sportininkas Jums buvo pavyzdys, kai susipažinote su lengvąja atletika?
Remigijus Valiulis. Estafetės 4x400 m olimpinis čempionas. Šiuo lengvaatlečiu aš žavėjausi.
4. Gal pasidalinsite įsimintiniausiu Jūsų sportinės karjeros įvykiu?
Įsimintiniausi momentai mano sportinėje karjeroje būdavo rekordo pagerinimas. Jausdavau, sakykim, psichologišką palengvėjimą. Juk tiek įdėta darbo, pastangų, atsisakyta įvairiausių pagundų ir štai įvertinimas. Kadangi visada sau kartodavau, kad nereikia užmigti ant laurų, kad reikia neužmiršti ko siekiu, tad po kiekvieno iškovoto medalio, aš bijodavau per ilgai džiaugtis.
5. Kokia sporto šaka Jums dar patinka ar domitės, o galbūt nepraleidžiate nei vienų varžybų?
Be lengvosios atletikos man dar patinka lengvoji atletika. Išties šios sporto šakos esu „pavergtas“. Aišku, stebiu ir krepšinio, ir futbolo aukščiausio lygio rungtynes. Įdomu lauko tenisas, kurį ir dabar vis pažaidžiu. Žinoma taip pat nepraleidžiu lietuvių startų tiek Olimpinėse žaidynėse, Europos bei Pasaulio čempionatuose.
6. Ir pabaigai: Ko palinkėtumėte Jurbarko rajono kūno kultūros ir sporto centro sportininkams šiuo neįprastu Lietuvoje laikotarpiu?
Visų pirma tai nesirgti. Stiprinti imunitetą sportuojant. Pasitelkus fantaziją ir jei labai nori, gali atrasti galimybes palaikyti sportinę formą, kad ir turėdamas tik 2 kv. m. laisvo ploto. Jurbarkas yra pats gražiausias Lietuvos kampelis su nuostabia gamta, vandens telkiniais, svarbiausia grynu oru. Tad bėgioti miško takeliais, važinėti nuostabiu dviračių taku čia yra fantastiškos sąlygos. To ir palinkėsiu.

Jurbarko rajono KKSC informacija

Žiūrėta: 1857 kartai Atnaujinta: 2020-04-29