jurbarkas herbasJURBARKO RAJONO KŪNO KULTŪROS IR SPORTO CENTRAS


Vytauto Didžiojo g. 35A, 
LT - 74128 Jurbarkas

Tel. / faks. (8 447) 72 536
El. paštas jurbarkosportas@gmail.com

Paskelbta: 2017-02-05

Lietuvos mokyklų žaidynių finalinių šachmatų varžybų rezultatai

Š. m. vasario 4 d. Druskininkuose vyko 2017 m. Lietuvos mokyklų žaidynių (LMŽ) finalinės šachmatų varžybos. Komandos sudėtis - 3 berniukai ir 1 mergaitė. Mergaitė gali žaisti už berniuką. Varžybos vyko 7 ratų šveicariška sistema (12 min + 5 s).
Vyko dvejos atskiros varžybos: LMŽ finalinės šachmatų varžybos (skirtos moksleiviams, gimusiems 2006 m. ir jaunesniems) ir LMŽ finalinės šachmatų varžybos (amžius buvo neribojamas).
LMŽ finalinėse šachmatų varžybose (g. 2006 m. ir jaunesni) rajonui atstovavo Jurbarko rajono bendrojo ugdymo mokyklų šachmatų čempionai Jurbarko Naujamiesčio pagrindinės mokyklos pradinukų komanda (Ignas Brazaitis, Arnas Saulėnas, Airidas Sutkus ir Meida Nausėdaitė). Komandai pavyko pademonstruoti gerą žaidimą ir iškovoti 5 vietą tarp 20 dalyvavusių Lietuvos stipriausių mokyklų. Komandos lyderė Meida Nausėdaitė surinko net 7 taškus iš 7 galimų.

LMŽ finalinėse šachmatų varžybose dalyvavo Jurbarko rajono bendrojo ugdymo mokyklų šachmatų čempionai Jurbarko Vytauto Didžiojo pagrindinės mokyklos komanda (Erikas Pranskaitis, Pijus Greičius, Irmantas Norkūnas ir Ema Pamataitytė). Šiose varžybose dalyvavo 22 geriausios Lietuvos mokyklų komandos. Puikiai rungtyniavusi Jurbarko Vytauto Didžiojo pagrindinės mokyklos rinktinė užėmė 6 vietą, leidusi aplenkti tik 5 gimnazijų komandoms. Labiausiai nustebino Irmantas Norkūnas ir Ema Pamataitytė. Irmantas surinko 5 taškus iš 7 galimų ir surinko 43 reitingo taškus. Trečiokei Emai teko ypatingai sunki užduotis. Jai teko kautis su visa galva aukštesnėmis varžovėmis (5-12 klasių mergaitėmis). Bet ji neišsigando ir suriunkusi 5 taškus iš 7 taškų ne tik padėjo komandai pasiekti aukštą vietą bet ir šis pasiektas rezultatas padės jai greitu laiku įgyti tarptautinį reitingą.

Komandas šioms varžyboms ruošė Jurbarko rajono kūno kultūros ir sporto centro
achmatų skyriaus treneris Valentinas Jankūnas

Žiūrėta: 1370 kartai Atnaujinta: 2017-02-27