jurbarkas herbasJURBARKO RAJONO KŪNO KULTŪROS IR SPORTO CENTRAS


Vytauto Didžiojo g. 35A, 
LT - 74128 Jurbarkas

Tel. / faks. (8 447) 72 536
El. paštas jurbarkosportas@gmail.com

Gruodžio 2 d. Šiaulių sporto arenoje (antrame aukšte) vyko tarptautinis vaikų šachmatų turnyras "Meškiukas rudnosiukas". Varžybos buvo vykdomos šveicariška sistema, žaidžiami 6 ratai. Žaidimas vyko keturiose amžiaus grupėse:
A turnyras - gimę 2005 - 2006 m., B turnyras - gimę 2007 - 2008 m., C turnyras - gimę 2009 - 2010 m., D - gimę 2011 ir jaunesni. Partijai sužaisti kiekvienam žaidėjui skiriama po 10 min. + 3 sek. už kiekvieną padarytą ėjimą. A, B, C turnyruose buvo apskaičiuojami tarptautinių reitingų pokyčiai. Visų 4 amžiaus grupių nugalėtojai (mergaitės ir berniukai atskirai) apdovanoti taurėmis ir medaliais. Šachmatininkai, savo turnyruose užėmę 1-10 vietas, buvo apdovanoti prizais.

Varžybose dalyvavo 262 vaikai iš beveik visų Lietuvos ir keletos Latvijos miestų. Šiame turnyre dalyvavo ir 13 Jurbarko kūno kultūros ir sporto centro šachmatų skyriaus auklėtinių. B12 (berniukai iki 12 metų) turnyre žaidė Pijus Greičius, Ąžuolas Norkūnas, Paulius Meškauskas, Kasparas Jurevičius, Kristupas Meškauskas ir Vilius Karčiauskas. M10 (mergaitės iki 10 metų) turnyre žaidė Augustė Pranskaitytė, Ema Pamataitytė ir Medeina Strokova. B10 (berniukai iki 10 metų) turnyre žaidė Ignas Milius, Ignas Brazaitis, Adrijus Adomaitis ir Deimantas Šegžda.

Geriausiai sekėsi Pijui Greičiui. Jis surinko 4 taškus ir užėmė 6 vietą B12 turnyre. Taip pat 4 taškus surinko Ąžuolas Norkūnas, bet dėl prastesnių papildomų rodiklių liko 12-as.

Du prizus iškovojo mergaitės: Augustė Pranskaitytė surinko 4 taškus ir M10 turnyre užėmė 9-a vietą, o Emos Pamataitytės sąskaitoje 3,5 taško ir 10-a vieta tame pačiame turnyre.

Daugiausiai reitingo taškų uždirbo Ąžuolas Norkūnas (12 reitingo taškų) ir Pijus Greičius (8 reitingo taškai). Emai Pamataitytei teko penkios varžovės, turinčios tarptautinį reitingą. Ema prieš jas surinko 2,5 taško ir tikimės, kad atsižvelgus į anksčiau sužaistas partijas su reitinginiais žaidėjais, kito mėnesio pradžioje jai jau bus paskaičiuotas tarptautinis reitingas.

Kiti Jurbarko jaunieji šachmatininkai tarp prizininkų nepateko. Sukaupta patirtis ir varžovų pamokos manau padės kituose turnyruose, o teigiami įspūdžiai ilgam išliks atmintyje.

Jurbarko kūno kultūros ir sporto centro šachmatų skyriaus treneris Valentinas Jankūnas