jurbarkas herbasJURBARKO RAJONO KŪNO KULTŪROS IR SPORTO CENTRAS


Vytauto Didžiojo g. 35A, 
LT - 74128 Jurbarkas

Tel. / faks. (8 447) 72 536
El. paštas jurbarkosportas@gmail.com

Paskelbta: 2019-04-05

Lietuvos moterų ir vyrų sambo čempionatas

Š. m kovo 30 d. Vilniuje vyko moterų ir vyrų Lietuvos sportinio sambo čempionatas, o kovo 31 dieną įvyko vyrų ir veteranų Lietuvos kovinis sambo čempionatas. Šiose imtynėse vyrams dalyvauti galima iki 100 kg svorio kategorijose, merginoms iki 80 kg. svorio kategorijoje.

Šiose varžybose dalyvavo Jurbarko kūno kultūros ir sporto centro trenerės Dianos Arlauskaitės treniruojami sportininkai: Matas Jusčius, Laurynas Petrauskas, Lukas Sabataitis, Karolis Škudzinskas. Sambo vyrų čempionate aštuntą - devintą vietą užėmė Lukas Sabataitis ir Matas Jusčius iki 100 kg svorio kategorijoje.
Sportinis sambo stilius panašus į dziudo. Turi daug skausmingų veiksmų ir metimų stovint ir parteryje. Rungtynės panašios į dziudo, bet skiriasi tiek taisyklės, tiek protokolas bei uniforma. Sportinis sambo nuo dziudo skiriasi tuo, kad leidžiami bet kokie kojų laužimai, bet neleidžiami smaugimai. Daug dėmesio skiriama veiksmams parteryje ir privertimui pasiduoti.
Kovinis sambo stilius sukurtas kariškiams ir jų naudojamas. Kovinis sambo apima ginklų naudojimą, svarbi jo dalis – nuginklavimo technikos. Kovinio sambo rungtynės primena senąsias dziudo ir dabartinių mišrių kovos menų rungtynes. Koviniame sambo plačiai naudojamos tiek smūgiavimo, tiek imčių technikos.

Jurbarko rajono KKSC informacija

Žiūrėta: 790 kartai Atnaujinta: 2019-04-05