Paskelbta: 2022-05-18

Dziudo tarptautinis turnyras ,,Pavasaris 2022“ skirtas dziudo treneriui K. Šermukšniui atminti

2022 m. gegužės 14 d. Jurbarko sporto centro dziudo trenerio Viliaus Paukščio kovotojai Ilja Gordiinko (U10 amžiaus grupėje, 29 kg) Kipras Jurkynas, Dovydas Beleckis (abu U12 grupėje 42 kg svorio kategorijoje), Justas Rinkevičius, Laurynas Brigadierius, Deividas Barzdaitis (visi U15 grupėje 42 kg svorio kategorijoje), Vitoldas Čekaitis (U15 grupė 66 kg) ir Mantas Snudaitis (U15 grupė 73 kg svorio kategorija) vyko į Plungę, kur vyko XV dziudo tarptautinis turnyras „Pavasaris 2022“, skirtas dziudo treneriui Kęstučiui Šermukšniui atminti. Turnyre dalyvavo sportininkai iš Ventspilio, Liepojos, Saldus, Jelgavos, Rygos (Latvijos klubų), Panevėžio, Alytaus, Klaipėdos, Plungės, Šilutės, Telšių, Mažeikių, Elektrėnų, Kėdainių, Rokiškio, Jurbarko, klubo Budokos, Skuodo, Pasvalio, Biržų. Varžybose registravosi virš 400 dalyvių. Turnyras vyko ant 4 tatamių 7 valandas.

Svorio kategorijoje iki 42 kg (15 dalyvių) Laurynas Brigadierius įveikė Skuodo, Šilutės ir Liepojos atstovus, o toje pat svorio kategorijoje Deividas Barzdaitis nugalėjo Liepojos, Šilutės ir Kėdainių kovotojus ir abu buvę treniruočių partneriai (P.S. Deividas pusmetis kaip mokosi Vilniaus Ozo sporto gimnazijoje) susitiko varžybų finale. Ir šį kartą po įtemptos kovos nugalėjo metais vyresnis Deividas bei tapo turnyro nugalėtoju. Laurynas iškovojo sidabro medalį. Šioje svorio kategorijoje kovojo dviem metais jaunesnis trečias Jurbarko atstovas Justas Rinkevičius įveikė kėdainietį ir užėmė 7-ąją vietą.
Svorio kategorijoje iki 66 kg (6 dalyviai) Vitoldas Čekaitis pralaimėjo pirmąją kovą praeito savaitgalio Kyodai turnyro nugalėtojui (Rygoje), o kovoje dėl trečios vietos įveikė šių metų Lietuvos jaunučių bronzos medalio laimėtoją iš Rokiškio, bei pelnė bronzos medalį.
Svorio kategorijoje iki 73 kg (5 dalyviai)  kovojęs Mantas Snudaitis įveikęs du varžovus - trečias.
Manto brolis Ernestas Snudaitis, kovojęs U20 amžiaus grupės 73 kg svorio kategorijoje (jau ketveri metai mokosi Panevėžio R. Sargūno sporto gimnazijoje, o  iki 2018 metų  apie 4 metus treniravosi pas V. Paukštį) laimėjęs tris kovas išėjo į finalą, kuriame nusileido Plungės kovotojui. Tad Ernestas antras. Jo svoryje apie 15 dalyvių.
U10 amžiaus grupėje 29 kg svorio kategorijoje (apie 20 dalyvių) jėgas išbandė mūsų sportininkas Ilja Gordiinko (iš Ukrainos), bet pralaimėjęs jau pirmąją kovą, turėjo pasitraukti iš varžybų.
U12 amžiaus grupės 42 kg svorio kategorijoje Dovydas Beleckis su dviem pergalėm - septintas. Jo svorio kategorijoje  buvo apie 20 dalyvių. Kipras Jurkynas pralaimėjo pirmąją kovą ir jam varžybos taip pat baigėsi.