Paskelbta: 2022-03-15

Tarptautinis dziudo turnyras Alytuje

2022 m. kovo 12 dieną vyko III tarptautinis dziudo turnyras „Judo animal planet 2022“, kurį organizavo dziudo klubas „Dziudo Simba“ (Alytus). Turnyre dalyvavo apie 350 dalyvių iš įvairių Lietuvos miestų ir rajonų, kaimyninių šalių sostinių - Varšuvos ir Rygos bei Jelgavos dziudo klubas.Varžybų atidarymo metu visus linksmino Alytaus cirko klounas, o varžybų metu - įvairūs tarp sportininkų ir žiūrovų vaikštantys žvėrių herojai. Šiame turnyre iškovoti 5 medaliai.

Jauniausiųjų U11 amžiaus grupėje, įveikęs du varžovus bronzos medalį pelnė Deimantas Globys (sv. kat. iki 12 kg). Šioje amžiaus grupėje kovojo ir Domantas Gabrielaitis, Dominykas Karvelis ir Justas Beinarys.
Vidurinėje U13 amžiaus grupėje bronzos medalį, įveikęs tris varžovus pelnė Justas Rinkevičius (sv. kat. iki 42 kg). Pusfinalio kovą Justas pralaimėjo čempionu tapusiam Latvijos kovotojui. Bronzos medalį laimėjo Ajus Beinarys (sv. kat. virš 66 kg, 1 pergalė). Įveikęs 1 varžovą, penktąją vietą pelnė Dovydas Beleckis (sv. kat. iki 42 kg). Kipras Jurkynas ir Nojus Donauskas šį kartą dar nekonkuravo dėl aukščiausių apdovanojimų.
Vyriausioje amžiaus grupėje bronzos medalius pelnė Deividas Barzdaitis (sv. kat. iki 42 kg, 3 pergalės) ir Vitoldas Čekaitis (sv. kat. iki 66 kg, 3 pergalės). Mantas Snudaitis po dviejų pralaimėtų kovų baigė varžybas.
Deimantas Globys, Domantas Gabrielaitis, Dominykas Karvelis, Justas Beinarys, Kipras Jurkynas ir Nojus Donauskas tokio ar panašaus lygio varžybose dalyvavo pirmą kartą, todėl sėmėsi patirties, stebėjo kitų kovas.
Antroje varžybų dalyje vyko komandinės varžybos, kuriose varžėsi 9 rinktinės po 7 dalyvius. Kieikvienoje komandoje skirtingose svorio kategorijose buvo po 1 dalyvį ir galėjo būti du kitų komandų kviestiniai sportininkai. Deividas Barzdaitis ir Vitoldas Čekaitis kovojo Vilniaus I rinktinės sudėtyje, kurioje Deividas laimėjo visas 4 kovas, o Vitoldas laimėjęs tris kovas, po pratęsimo pralaimėjęs tik Lietuvos čempionui iš Alytaus padėjo Vilniaus I komandai iškovoti bronzos medalius. Justas Rinkevičius atstovavo Vilniaus II komandos sudėtyje abiejuose rinktinės susitikimuose, po kurių ši komanda pasitraukė iš kovos dėl medalių.