jurbarkas herbasJURBARKO SPORTO CENTRAS


Vytauto Didžiojo g. 35A, 
LT - 74128 Jurbarkas

Tel. / faks. (8 447) 72 536
El. paštas jurbarkosportas@gmail.com

Marcinkaus stadionas

Greitųjų šachmatų turnyras

Paskelbta: 2022-01-17

Š. m. sausio 15 d. Jonavos kūno kultūros sporto centro salėje įvyko greitųjų šachmatų turnyras, skirtas šviesaus atminimo trenerio Richardo Banaičio atminimui pagerbti. Vyko  A ir B turnyrai. B turnyre dalyvavo 74 dalyviai, kurių amžius negalėjo viršyti 14 metų. A turnyre dalyvavo 118 dalyvių, kurių amžius nebuvo ribojamas.

Š. m. gruodžio 28 d. Jurbarko rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko Jurbarko sporto centro kalėdinis greitųjų šachmatų turnyras. Dalyvavo 13 šachmatininkų iš Jurbarko. Tarp jų 11 Jurbarko sporto centro šachmatų skyriaus auklėtinių . Dalyvavo ir du patyrę šachmatininkai. Tai Kęstutis Vasiliauskas ir Arūnas Mekionis. Jie savotiški ekspertai. Dalyvaudami turnyruose jie geriausiai pastebi kas tobulėja sparčiausiai, o kas turėtų pasitempti.

Š. m. gruodžio 21 d. Tauragės M. Mažvydo progimnazijoje vyko  kalėdinis  šachmatų turnyras - 2021. Jame dalyvavo 38 jaunieji šachmatininkai (iki 10 metų amžiaus) iš Gargždų, Tauragės ir Jurbarko. Jurbarko sporto centrui atstovavo Aistė Miliūtė, Ugnė Samoškaitė, Deimilė Adomaitytė, Jokūbas Birgiolas, Domas Kazlauskas, Jonas Pauliukas ir Emilis Sutkus. Iš jurbarkiečių geriausiai pasirodė Jonas Pauliukas (4 pergalės ir 1 pralaimėjimas). Jis užėmė 6 vietą turnyre. Domas Kazlauskas surinko 3.5 taško ir užėmė turnyre 8 vietą. Domas  šachmatininkų iki 8 metų amžiaus grupėje užėmė 2 vietą ir buvo apdovanotas taure. Emilis Sutkus ir Deimilė Adomaitytė surinko po 3 taškus. Aistė Miliūtė surinko 2.5 taško, o Jokūbas Birgiolas ir Ugnė Samoškaitė surinko po 2 taškus.Visi šachmatininkai buvo apdovanoti paskatinamaisiais medaliais ir kalėdinėmis dovanėlėmis.Varžybos vyko šveicariška sistema, 5 ratai. Kiekvienam žaidėjui skiriama po 5 min. + 3 sek. už padarytą ėjimą.

Š. m. gruodžio 18 d. Jurbarko verslo centro konferencijų salėje vyko Jurbarko sporto centro taurės greitųjų šachmatų turnyras.Dalyvavo 73 šachmatininkai iš Gargždų, Tauragės, Šilalės, Ariogalos, Šilutės, Raseinių ir Jurbarko. Tarp jų 17 Jurbarko sporto centro šachmatų skyriaus auklėtinių. Buvo žaidžiami 9 ratai. Laikas 10 min. plius 5 sek. už padarytą ėjimą.
Varžybų nugalėtojai:
1. Pijus Greičius (8 taškai, Jurbarkas)
2.  Donatas Bartkus (8 taškai, Ariogala)
3. Tomas Vesčiūnas (7 taškai), Šilalė)
Buvo varžomasi dar šešiose grupėse:
BM 2005 - 2007 m. gimimo:
1. Ąžuolas Norkūnas (6 taškai, Jurbarkas)
2. Eglė Grikšaitė (6 taškai, Tauragė)
3. Kristupas Meškauskas (6 taškai, Jurbarkas)

Š. m. gruodžio 11 d. Marijampolėje vyko XXV-asis Algirdo Jurgio Bajarkevičiaus (1947-1996) atminimo greitųjų šachmatų A ir B turnyrai.
A turnyre žaidė 52 dalyviai tarp kurių buvo tituluotų žaidėjų turinčių vardus: GM, IM, WIM, AIM, FM. A turnyre dalyvavo jurbarkiečiai Skomantas Juškaitis (surinko 3.5 taško ir uždirbo 10.8 reitingo taškų) ir Ignas Milius (surinko 4.5 taško ir uždirbo7.4 reitingo taško). 
B turnyre dalyvavo 36 šachmatininkai, kurių amžius iki 14 metų.Gerai žaidė B turnyre dalyvavę 11 jurbarkiečių.Labiausiai nustebino prizininkais tapusieji. Pirmą vietą užėmė Medeina Strokova surinkusi 7.5 taško. Ji buvo apdovanota prizu (knyga) ir taure (už pirmą vietą tarp mergaičių iki 14 metų amžiaus).Taure buvo apdovanotas ir Adrijus Adomaitis (surinko 6.5 taško) už 1 vietą tarp berniukų iki 14 m. amžiaus. Medaliais buvo apdovanoti Dominykas Mačieža (trečia vieta tarp B14)ir Ugnė Samoškaitė (trečia vieta tarp M10). Varžybose dar dalyvavo Ema Pamataitytė, Deimantas Šegžda, Aistė Miliūtė, Jonas Pauliukas, Jokūbas Birgiolas, Justas Meškauskas ir Emilis Sutkus. Visi dalyviai buvo apdovanoti kalėdiniais prizais.Varžybos vyko šveicariška sistema, 9 ratai. Kiekvienam žaidėjui skiriama po 10 min. + 5 sek. už padarytą ėjimą.

Š. m. gruodžio 4 d. Tauragėje vyko  A. Radžiaus atminimo greitųjų šachmatų taurės varžybos. Jose dalyvavo 23 šachmatininkai iš Raseinių , Šilalės, Šilutės,   Gargždų, Tauragės ir Jurbarko. Jurbarko sporto centrui atstovavo Medeina Strokova, Ąžuolas Norkūnas, Kristupas Meškauskas ir Valentinas Jankūnas.

Puslapis 1 iš 17