jurbarkas herbasJURBARKO SPORTO CENTRAS


Vytauto Didžiojo g. 35A, 
LT - 74128 Jurbarkas

Tel. / faks. (8 447) 72 536
El. paštas jurbarkosportas@gmail.com

Marcinkaus stadionas

Š. m. lapkričio 26 d. Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centre vyko Sūduvos šachmatų lygos 2022 varžybos. Jose dalyvavo Vilkaviškio sporto mokyklos, Vilkaviškio Ąžuolo progimnazijos, Vilkaviškio r. Virbalio pagrindinės mokyklos, Jurbarko sporto centro 1-oji ir Jurbarko sporto centro 2-oji komandos. Viso 24 šachmatininkai.

Š. m. lapkričio 20 d. Gargžduose vyko greitųjų šachmatų varžybos ,,Gargždams – 769“. Varžybos vykdytos šveicariška sistema (9 ratai). Dalyvavo rekordinis dalyvių skaičius - 141 šachmatininkai iš  beveik visų Lietuvos miestų ir miestelių. Jurbarkui atstovavo 6 Jurbarko SC auklėtiniai (Ignas Milius,  Ąžuolas Norkūnas, Skomantas Juškaitis, Medeina Strokova, Dominykas Mačieža ir Deimantas Šegžda), jų treneris Valentinas Jankūnas  ir Tomas Jankūnas.Tai buvo ne tik asmeninės bet ir komandinės varžybos. Komandos sudėtis - 4 šachmatininkai.  Dalyvavo 37  komandos. Jurbarkui atstovavo 2 komandos: Jurbarko SC 1 (Tomas Jankūnas, Valentinas Jankūnas, Ignas Milius, Ąžuolas Norkūnas) ir Jurbarko SC 2 (Medeina Strokova, Skomantas Juškaitis, Dominykas Mačieža, Deimantas Šegžda).
Pirmąją vietą iškovojo Klaipėdos ,,Bokštas“ komanda surinkusi 26 taškus.
Antrąją vietą iškovojo Šiaulių SC ,,Dubysa“ 1 komanda surinkusi 25,5 taško. 
Trečiają vietą iškovojo Radviliškio ,,Radvis“ 1 komanda surinkusi 25 taškus.
Jurbarko SC 1 komanda, surinkusi 22,5 taško, užėmė 8 vietą , o Jurbarko SC 2 komanda, surinkusi 16,5 taško, užėmė 21 vietą.
Asmeninio turnyro prizinės vietos:
1.Pijus Štremavičius (Kaunas) 8,5 taško
2. Pijus Greičius (Jurbarkas - Kaunas) 7,5 taško
3. Gleb Pidluznij (Klaipėda) 7 taškai
Asmeninėje įskaitoje jurbarkiečių rezultatai: 
Tomas Jankūnas  6,5 taško; 
Valentinas Jankūnas 5.5 taško; 
Ignas Milius 5,5 taško;
Ąžuolas Norkūnas 5 taškai;
Medeina Strokova 5 taškai;
Skomantas Juškaitis 5 taškai;
Dominykas Mačieža 3,5 taško;
Deimantas Šegžda 3 taškai.
Tai buvo labai stiprus turnyras ir džiugu, kad jaunieji jurbarkiečiai kovėsi puikiai ir parodo vis aukštesnį meistriškumą kovojant su daug didesnę patirtį turinčiais varžovais. Medžiojant reitingo taškus geriausiai sekėsi Medeinai Strokovai (plius 60 reitingo taškų), Dominykui Mačiežai (plius 23 reitingo taškai)  ir Ignui Miliui (22 reitingo taškai). Ąžuolas Norkūnas uždirbo 8 reitingo taškus, o Skomantas Juškaitis uždirbo 6 reitingo taškus. Medeina Strokova tarp 22 dalyvavusių moterų ir mergaičių užėmė 3 vietą ir buvo apdovanota bronzos medaliu. Turnyras registruotas FIDE, ir buvo skaičiuojami greitųjų šachmatų reitingo pokyčiai. Laiko kontrolė 10 min. plius 5 sek. už padarytą ėjimą. Daugiau informacijos adresu chess-results.com pasirenkant šalį LTU.

Š. m. lapkričio 12-13 d. Ukmergėje vyko greitųjų šachmatų ir ,,Žaibo“ turnyrai ,,Vilkmergė – 2002“. Greitųjų šachmatų A turnyre (suaugę ir jauniai 2008m. gimimo ir jaunesni) dalyvavo 67 dalyviai. Tarp jų jurbarkiečiai Vytautas Juškaitis, Skomantas Juškaitis ir Ignas Milius.Greitųjų šachmatų B turnyre (vaikai 2010 m. gimimo ir jaunesni) dalyvavo 59 dalyviai. Tarp jų jurbarkietis devynmetis Surminas Juškaitis.  Gerai žaidė visi jurbarkiečiai. Sėkmingiausiai sužaidęs Ignas Milius surinko 5,5 taško ir užėmė 13 vietą. Abiejuose turnyruose laiko kontrolė 15 min. plius 10 sek. už kiekvieną padarytą ėjimą. Turnyrai truko dvi dienas.
Š. m. lapkričio 12 d. vakare vyko ,,Žaibo“ turnyras, kuriame dalyvavo 72 šachmatininkai. Tarp jų dalyvavo ir minėtieji jurbarkiečiai. Šiame turnyre sekėsi dar geriau. Skomantas pakėlė savo reitingą 41,6 taško ir po 6 ratų buvo geriausias tarp jurbarkiečių. Per likusius 3 ratus visas pergales pasiekė Ignas Milius ir po 9 ratų surinkęs 7 taškus  užėmė 7 vietą turnyre  (aukščiausią tarp jurbarkiečių), bei buvo apdovanotas aukso medaliu už pirmą vietą tarp šachmatininkų iki 14 metų amžiaus.Visi dalyviai apdovanoti atminimo medaliais.

Š. m. spalio 22 d. Jurbarko turizmo ir verslo centro konferencijų salėje vyko Jurbarko sporto centro atviras vaikų , jaunučių ir jaunių šachmatų turnyras. Jame dalyvavo 78 šachmatininkai iš Marijampolės, Vilkaviškio, Telšių, Tauragės, Gargždų  ir Jurbarko. Jurbarkui atstovavo Ignas Milius, Aistė Miliūtė, Skomantas Juškaitis, Surminas Juškaitis, Dominykas Mačieža, Deimantas Šegžda, Medeina Strokova, Liudvikas Urbutis, Domas Kazlauskas, Benediktas Ažna, Adas Ambrakaitis, Majus Mekionis, Dovydas Masaitis, Justas Meškauskas, Ugnė Samoškaitė, Dovydas Petrošius ir Pijus Greičius.Turnyrą laimėjo Pijus Greičius (Jurbarkas) surinkęs 7 taškus. Pijus apdovanotas taure ir aukso medaliu. Pijus Greičius ilgametis Jurbarko sporto centro auklėtinis. Šiuo metu mokosi Kauno KTU gimnazijoje ir treniruotes lanko Kaune. Pijus ruošiasi Europos čempionatui U18(iki 18 metų) vyksiančiam lapkričio mėn. Turkijoje. Palinkėkime jam sėkmės! Po 6.5 taškus surinko puikiai žaidę Skomantas Juškaitis (Jurbarkas), Ąžuolas Norkūnas(Jurbarkas) ir Domas Andrijauskas (Gargždai). Pagal Bucholco koeficientą antrą vietą užėmė Skomantas (apdovanotas sidabro medaliu) trečiąją vietą Ąžuolas (apdovanotas bronzos medaliu). Buvo varžomasi ir dar 6 kategorijose. Iš jurbarkiečių medalį pavyko iškovoti ir Aistei Miliūtei, o Liudvikui Urbučiui taurę ir medalį. Mergaičių 2011 m. gimimo ir jaunesnių tarpe Aistė Miliūtė užėmė 3 vietą. Berniukų 2014 m. gimimo ir jaunesnių tarpe Liudvikas Urbutis užėmė 1 vietą. Laiko kontrolė - 10 min.  + 5 sek. už kiekvieną atliktą ėjimą. Turnyras vyko šveicariška sistema, 8 ratai.

Š. m. spalio 8 d. Vilkaviškyje vyko greitųjų šachmatų turnyras ,,Auksaspalvis ruduo 2022“. Jame dalyvavo 47 jaunieji šachmatininkai: (2007 m. gimimo ir jaunesni) iš Alytaus, Vilkaviškio, Kauno, Vilniaus, Birštono, Marijampolės ir Jurbarko. Jurbarkui atstovavo 13 Jurbarko sporto centro šachmatų skyriaus auklėtinių: Skomantas Juškaitis, Ignas Milius, Deimantas Šegžda, Matas Keturauskas, Medeina Strokova, Majus Mekionis, Liudvikas Urbutis, Domas Kazlauskas, Dovydas Petrošius, Dovydas Masaitis, Ugnė Samoškaitė, Ažna Benediktas ir Justas Meškauskas.

Š. m. spalio 1 d. Tauragės ,,Šaltinio“ progimnazijoje vyko šachmatų varžybos, skirtos kūno kultūros ir sporto dienai paminėti. 
Varžybose dalyvavo 88 šachmatininkai iš Gargždų, Telšių, Jurbarko ir Tauragės. Šachmatininkų amžius - iki 10 metų. Tarp dalyvių 7 Jurbarko sporto centro šachmatų skyriaus auklėtiniai: Aistė Miliūtė, Benediktas Ažna, Justas Meškauskas, Liudvikas Urbutis, Dovydas Petrošius, Adas Ambrakaitis ir Dovydas Masaitis.
Šiame turnyre iš jurbarkiečių geriausiai sekėsi Liudvikui Urbučiui, surinkusiam 6 taškus ir užėmusiam bendroje įskaitoje 4 vietą. Tarp 2014m. gimimo berniukų užėmė 2 vietą).
Puikiai žaidė Justas Meškauskas (5 taškai,3 vieta tarp berniukų, gimusių 2013 m.);
Benediktas Ažna (5 taškai, 2 vieta tarp berniukų, gimusių 2015m.);
Aistė Miliūtė (5 taškai, 1 vieta tarp mergaičių, gimusių 2012m.).
Jie visi gavo atitinkamo laipsnio diplomus ir medalius, o Aistė ir taurę. 
Nuo savo draugų stengėsi neatsilikti gerai žaidę ir surinkę po 4 taškus Adas Ambrakaitis, Dovydas Petrošius ir Dovydas Masaitis.
Varžybos buvo vykdomos šveicariška sistema, 7 ratais. Partijai kiekvienam dalyviui buvo skiriama po 7 min. pridedant po 3 sek. už kiekvieną padarytą ėjimą.

Puslapis 1 iš 20