Paskelbta: 2019-04-29

Atviros komandinės-asmeninės šachmatų pirmenybės

Š.m. balandžio 28 d. Tauragėje įvyko Tauragės apskrities XXIII-osios atviros komandinės-asmeninės šachmatų pirmenybės "Žalgirio taurė-2019". Dalyvavo 14 komandų (56 šachmatininkai). Tai komandos iš Plungės, Gargždų, Tauragės, Raseinių, Šilalės, Šilutės, Klaipėdos ir Jurbarko. Kai kurie miestai išstatė po kelias komandas.

Jurbarkui atstovavo dvi komandos: Jurbarkas 1 (Valentinas Jankūnas, Pijus Greičius, Ąžuolas Norkūnas, Kajus Kuncaitis) ir Jurbarkas 2 (Erikas Pranskaitis, Skomantas Juškaitis, Liutauras Skara, Ignas Milius).
Nugalėtojais tapo Tauragės "Tauragis" (25.5 taško), antri Plungė 1 (24 taškai), treti Raseiniai (24 taškai). Jurbarkas 1 (21 taškas) užėmė penktą vietą, o Jurbarkas 2 (17 taškų) užėmė devintą vietą.Individualioje įskaitoje iš jurbarkiečių geriausiai sekėsi Valentinui Jankūnui (6 taškai, 10 vieta), Pijui Greičiui (5.5 taško, 14 vieta), Erikui Pranskaičiui (5.5 taško, 15 vieta) ir Ąžuolui Norkūnui (5 taškai, 17 vieta). Tarp moksleivių Pijus Greičius užėmė antrąją vietą (apdovanotas sidabro medaliu), o Erikas Pranskaitis užėmė trečiąją vietą (apdovanotas bronzos medaliu).
Varžybos vyko 9 ratais, kiekvienam žaidėjui skiriant po 12+3 s. visai partijai. Dar vyko ir vaikų turnyras, kuris vyko 7 ratais su ta pačia laiko kontrole kaip ir komandinis - asmeninis turnyras. Jame dalyvavo 14 jaunųjų šachmatininkų. Tarp jų jurbarkiečiai Deimantas Šegžda ir Augustė Pranskaitytė. Augustė Pranskaitytė surinko 4 taškus, o Deimantas Šegžda 5 taškus. Deimantui to pakako kad užimtų 3 vietą ir buvo apdovanotas bronzos medaliu.